Neděle- druhý den dovolené

14. července 2014 v 22:27 | Ombre |  Deníček
V noci jsem spala celkem dobře, ale ráno táta zkoušel chytit budějovické rádio a nevěděl jak to vypnout -.-
Nasnídali jsme se a vyrazili do Boubínského pralesa. Je to les, který před sto lety zavřeli a už ho nikdy nikdo ne upravoval, takže tam leží popadané stromy, žijí tam vzácná zvířata a brouci a rostou tam stromy všeho druhu. Dovnitř se nesmí kvůli tomu padání stromů, kolem je cestička dlouhá asi 2,5 km.
Cestou tam je nádherné infocentrum, kde je všechno o pralese, zvířatech a je to tam strašně krásné.
Pokud tam někdy pojedete, doporučuju vám jít kolem pralesa nahoru po strmější straně a dolů se vám pak půjde hezky po té méně strmé (naopak byste se zabili).
Samozřejmě začalo pršet takže jsme tam škobrtaly přes kořeny s deštníky :D. Šla jsem jenom s mamkou, taťkovi se tam nechtělo tak počkal v infocentru.
Když jsme šly do kopečka bylo mi fajn, zahřála jsem se. Na rovince jsem pak začala mít hlad a pomalu ale jistě mi zatékalo do bot. Cestou dolů už mi byla docela zima a už jsem chtěla do sucha.
Když jsme konečně došly do infocentra, koupily jsme si horkou čokoládu, došly na parkoviště a jeli na oběd. Našli jsme nějakou hospůdku a dali si palačinky s borůvkami. Dojeli jsme zpátky, odpočinuli si a mamkou jsme si šly zahrát badminton a pak jsme si dokonce smísili nohy v jezeru. Voda byla krásná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama