Osminky

17. června 2014 v 21:07 | Ombre
Moje osminky Usmívající se (samičky od osmáka degu)
Kamarádka chovala osminky a zrovna měla asi 10 mláďat a potřebovala se jich zbavit. Tak jsem jí ráda pomohla Smějící se 10.12.2010 jsem si v kyblíčku domů přivezla osminky. Dala jsem je do klece, vypustila je a osminky hned utekly do domečku a začly prozkoumávat okolí klece až za půl hodiny. Moje kámoška je pojmenovala Princezna a Cukřenka, no... prostě jsem je musela přejmenovat. Na jména jsme přišli až druhej den. Jedna osminka se odvážíla po mě lézt, tak jsme jí pojmenovali Valinka podle anglickýho slova walien-odvážný (nevim jestli je to pravdivý, ve slovníku jsem to nenašla). A pak jsem mluvila o bráškovi osminek Olíkovi a mamku napadlo, že bychom tý druhý mohli říkat Olinka. Valinka a Olinka.
Ten den nám Valinka utekla za skříň. Druhej den taky. A pak začly utíkat spolu a objevily i prostory za a pod postelí, kde jsou šuplíky plný lega a plyšáků.
Taky s jejich domkem bylo dobrodružství. Osmáci rádi hrabou a z klece všechno vypadávalo, tak jsme jim koupili terárko s plastovým dnem. Najednou začly ten plast okusovat, což v kleci nikdy nedělaly a vykousaly tam díru (což bylo taky důvodem jejich mnohonásobných útěků za postel). A když jsme jí zakryli tak vykousaly druhou a skrz tamtu se stejně dostaly, tak jsme to vzdali a nechali jim pořídit plech na míru, který ten plast po stranách hezky zakryl a osminy měly smůlu.
Ale vypouštění v pokoji tím pádwm bylo passe (nebo jak se to píše) a osminky se v kleci nudily. Měly sice kolečko, ale to prozkoumávání a přírodu nenahradí. Tak jsem jim našla nový místečko-na balkóně. Je tam podlaha, o kterou si obrousí drápky, kytky a nemůžou se nikde schovat ani utéct. Ideální Mrkající
V poslední době jsem je dokonce začla rozeznávat- Valinka má holý tlapičky a Olinka chlupatý Smějící se
Ombre
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama